Židiniai ir apdaila


Židinio efektyvumas bei šildymo stipris priklauso nuo jame tūnančio ketinio ar plieninio ugniakuro savybių,  sėkmingos ir išmanios ortakių šildymo sistemos instaliacijos, pasirinktų karščio kameros montavimo medžiagų, jų kokybės ir, žinoma, meistro, kuriam patikėjote visus šiuos darbus, patirties bei kompetencijos. Tačiau vienas židinio elementas priklauso tik nuo Jūsų idėjų, fantazijų bei užgaidų – tai židinio apdaila. Nėra absoliučiai teisingos ar visiškai blogos židinio apdailos,  ne paslaptis, jog daugybė žaliavų tinka židinio apipavidalinimui, tad kiekvienas projektas gali būti įgyvendinamas išradingai, stilingai ir svarbiausia – saugiai.

Židiniai su akmens apdaila

Turbūt populiariausia žaliava židinio apdailų gamybai vis dar išlieka natūralus akmuo. Įvairūs marmurai, granitai, travertinai itin paklausūs ir mėgiami tiek tarp savo jėgomis apdailą kuriančių pirkėjų, tiek su dizaineriais ar architektais bendraujančių užsakovų. Akmuo – labai dėkinga žaliava židinio apdailos kūrimui – tai patvari, ilgaamžė, šilumą akumuliuojanti dovana iš gamtos. Natūralu, gražu ir saugu ! Gausus natūralaus akmens asortimentas gali patenkinti net išrankiausio apdailos projekto užgaidą. Kartais, netgi nustebinti – natūraliai susiformavę marmuro ar smiltainio raštai itin įspūdingi ir išraiškingi, tačiau jais nederėtų piktnaudžiauti, nes itin stipriai akį rėžianti židinio apdaila gali perkrauti namų interjerą, nustelbti kitus jo elementus, tad besirenkantiems akmenukus turime vieną patarimą – nepersistenkite!

Židiniai su metalo apdaila

Mažiau populiarus, tačiau taip pat dažnai sutinkamas židinio puošimas metalu. Kartais židiniai apdailinami frezuotomis metalo plokštėmis ar atskirais, metaliniais segmentais, sudarančiais bendrą apdailos kompoziciją. Židiniai dažnai puošiami kalviškais, masyviais elementais, tačiau tokiems židiniams reikia ir atitinkamos šildymo kapsulės. Nedegus ir karščiui atsparus metalas garantuoja saugią apdailos eksploataciją. Tokio tipo apdaila šiek tiek akumuliuoja šilumą, tačiau itin ilgai saugoti šilumos metalas nesutvertas. Metalinė apdaila yra nesudėtingai tvirtinama prie židinio karščio kameros, tad turėtumėte sutaupyti montavimo darbų atžvilgiu. Visgi, derėtų būti atsargiems ir laikytis minimalių atstumų reikalavimų tarp apdailos ir ugniakuro gabaritų – prišliejus apdailą prie židinio per arti, ji gali įkaisti ir netgi nudeginti prisilietusį. Dažna metalo apdaila įkaista ganėtinai stipriai, tad tai turėtų patraukti mažamečių vaikų namuose turinčių tėvelių dėmesį.

Židiniai su mišriomis apdailomis

Bene rečiausios, tačiau išradingiausios židinio apdailos konstruojamos sodų nameliuose, užmiesčio namukuose ir kt. Čia žmonės gali leisti pasireikšti savo fantazijai ir gerokai sutaupyti ! Ne paslaptis, jog anksčiau minėti židiniai kainuoja nemažai pinigų, o štai šis apdailinimas, kuomet naudojamos po ranka turimos medžiagos, piniginę patuština kukliai. Sodeliuose ar namukuose, kur židinys kūrenamas kartą ar du į metus, nėra didžiulio tikslo dėti prašmatnius ugniakurus ar gryno marmuro apdailas. Čia dažnai aplink židinį susiklijuoja įvairios skaldytos plytos, keraminės plytelės, sutinkuojami smulkūs akmenukai, pritaikomos išradingos dekoravimo technikos. Kad ir ką būtumėte sugalvoję – nenaudokite degių ar karščiui neatsparių medžiagų ir Jūsų židinio projektas turėtų būti sėkmingas, patrauklus ir žinoma saugus.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *