Šildymo sistemos/granuliniai katilai


Šildymo sistemos priežiūra gąsdina ne vieną naują namo savininką. Ar gebėsiu tinkamai pasirūpinti? Kas bus jei katilas užges? O jei šildymo sistemos tokios sudėtingos, kad kiekvieną kartą iškilus klausimui turėsiu kreiptis į specialistus ir papildomai mokėti pinigus? Dažnai siūloma išeitis tiems, kurie nenori dirbti katilinės prižiūrėtojais, bet mieliau džiaugtųsi šiltais namais be rūpesčių – pilnai automatizuotos šildymo sistemos, kurių pagrindinis šilumos šaltinis – granuliniai katilai.

Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduriama nepaisant to, kokios šildymo sistemos įrengtos – tai nekokybiškas kuras, tą patį galima pasakyti ir apie kurą granuliniams katilams.
Kai naudojamos netinkamo smulkumo ir netinkamos tekstūros granulės, padavimo sistema dažnai užsikemša ir sutrinka granulių padavimas į katilą. Todėl puikiai įrengtos ir automatizuotos šildymo sistemos ima kelti rūpesčių, Blogiausiu atveju, netinkamas kuras gali netgi sugadinti šildymo sistemą ar perkaisti. Tokiu atveju, geriausias sprendimas – tokios šildymo sistemos ir granuliniai katilai, kuriuose įrengta papildoma apsauga nuo tokių nesklandumu, ir, be abejo, kokybiškas kuras. Radus kokybiško kuro tiekėją, vertėtų prie jo ir apsistoti, nes taip sutaupysite daug laiko ir nervų.

Dar vienas labai svarbus momentas, kodėl šildymo sistemos gali veikti netinkamai ir neekonomiškai – blogai suderinti ar parinkti granuliniai katilai. Jei katilo galia per didelė ar jei netinkamai aprinktas rimas, katilas sudegins per daug kuro ir perkaitins vandenį šildymo sistemoje. Geriausias būdas spręsti šią problemą – tai pasikonsultuoti su profesionalais meistrais, kurie padės išsiaiškinti jūsų lūkesčius ir parinks optimaliausią variantą. Po to, kai katilas jau bus įrengtas, meistrai padės sureguliuoti šildymo sistemą, kad ji veiktu optimaliu režimu.

Kitos problemos – tarkim, granuliniai katilai apsineša suodžiais ar galimybė, kad užsidegs kuro talpa – sprendžiamos renkantis kaip galima kokybiškesnes šildymo sistemos sudedamąsias dalis. Šiuo atveju, profesionalūs meistrai ir savo darbą išmanantys konsultantai yra geriausi jūsų pagalbininkai. Nors ir nėra tobulos šildymo sistemos, tinkamai prižiūrimi granuliniai katilai suteikia daug daugiau privalumu, nei kad sukelia rūpesčių.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *