Sieniniai baldai ir jų perkraustymas


Sieniniai baldai – vienas patogiausių ir ekonomiškiausių buto įrengimo būdų. Labiausiai vartojamos sieninės spintos ir spintinės pertvaros, kurios įmontuojamos statybinių konstrukcijų nišose, įrengiamos išilgai vidinių sienų arba kaip pertvaros, skiriančios gretimas buto patalpas. Šie baldai susideda iš įvairaus dydžio lentynų, montuojamų per visą sienos aukštį arba tarp dviejų sienų. Jie gali turėti ištraukiamų arba atverčiamų dalių, pavyzdžiui, darbo ir pietų stalą, lovą, laidymo lentą ir t.t. Dėl savo transformacijos jos idealiai tinka kraustymuisi į kitas patalpas. Žinoma, neturint įgūdžių, darbas kur kas sunkesnis, tačiau specialių bendrovių teikiamos perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kituose miestuose be didesnio vargo pasirūpina sieninių baldų transportavimu.

Sieninių spintų naudingas tūris yra apie du kartus didesnis negu kilnojamųjų baldų, užimančių tą patį grindų plotą. Šie baldai yra higieniškesni, nes viršus uždaras, todėl neprisirenka dulkių. Be to, jie užima mažiau vietos, dėl šios priežasties butas atrodo erdvesnis. Pagal konstrukciją sieninės spintos būna sekcinės, universalios išardomos, karkasinės ir mišrios. Kai kurie sieniniai baldai atstoja daugelį kilnojamųjų baldų. Spintinėse pertvarose ir sieninėse spintose padaromi skyriai, kuriose išdėliojamos knygos, indai, drabužiai, patalynė, fonoteka, ūkiniai reikmenys, muzikos aparatūra, elektros prietaisai.

Sieninių baldų perkraustymas Vilniuje ir bet kuriame kitame mieste – paprastas ir greitas. Kaip ir jų įrengimas. Dažniausiai sieniniai baldai įrengiami butų ar namų prieškambariuose, koridoriuose ir miegamuosiuose kambariuose. Turint patirties ir tam tikrų įgūdžių, juos galima įsirengti patiems. Sieninių spintų užpakalinę sienelę paprastai atstoja siena. Spintos apačioje padaromas įtrauktas 7 -10 cm aukščio ir 5 cm gylio cokolis. Spintos durelės gali būti stumdomos arba varstomos, uždėtinės arba įdėtinės.

Atskirą sieninių baldų grupę sudaro spintinės pertvaros. Jomis galima pertvarkyti buto patalpas pagal šeimos poreikius. Sieninės spintinės pertvaros padeda tipinį buto projektą pritaikyti prie šeimos sudėties, buities tradicijų. Spintine pertvara galima kaitalioti buto interjerą pagal individualų šeimos narių skonį.

Sieninių spintų durelės dažniausiai būna lygios, bet kad būtų puošnesnės, jas galima daryti su įsprūdomis. Piešinį ir įsprūdų dydį reikėtų derinti prie įeinamųjų durų. Miegamojo spintos durelės gali būti tampriai audiniu aptraukti rėmeliai. Panaudojus tą patį audinį drapiruotei, patiesalams ir sieninių spintų apdailai, galima paįvairinti interjerą. Sieninės spintos gali būti klijuojamos apmušalais. Tokias spintas lengva padaryti iš faneros, medienos plaušų plokščių, nedailintos medienos. Sieniniai baldai puošiami ir furnitūra (užraktais, spragtukais, rankenėlėmis), tinkančia prie buto interjero.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *