Pramoniniai katilai


Lietuvoje nemažai diskusijų sukelia tema apie namų renovacijas. Žmonės pasiskirstę ir turi labai skirtingas nuomones šia tema. Deja, bet daugelis žmonių turi savo griežtą nuomonę dėl daugiabučių renovacijų, tačiau nelabai žino ir negali paaiškinti kodėl taip mano. Daugelis pasiduoda „masinei nuomonei“. Būsto renovaciją daugelis įsivaizduoja kaip brangų projektą, kuris atsiperka tik po daugelio metų. Ar kada susimastėte, kad namo renovacija, tai ne tik graži namo išorė ir šiltesni namai? Juk nebūtina namo renovacijos daryti visiškai, galbūt atnaujinus šildymo mazgus, per kelerius metus būtų sutaupoma šaltuoju sezonu daugiau, nei kainavo pati renovacija. Privačių namų savininkai lengviau priima sprendimus atlikti savo namo renovaciją. Daugelis renkasi atnaujinti šildymo sistemą, kuri leistų sutaupyti nemažai pinigų, o namuose visada būtų šilta. Pramoninis katilas gali būti pritaikytas kūrenimui malkomis, medienos atliekomis, durpių ar pjuvenų briketais ar akmens anglimi. Įrengus ir atnaujinus šildymo sistemą, visada galima rinktis kūrenimui tą kuro rūšį, kuri tuo sezonu yra pigesnė, ar geba ilgiau palaikyti šilumą. Vienos iš šildymui ir kūrenimui skirto kuro kainos pokytis, gali neturėti įtakos bendrai kainai, nes visada bus alternatyva rinktis pigesnę medžiagą.

Apie daugiabučių ar privataus būsto renovacijas kalbama ne vienerius metus. Tokia alternatyva sutaupyti ir atsinaujinti susidomėję ir įmonių savininkai. Verslo patalpų atnaujinimas įmonių savininkams aktualus ne tik dėl galimybės sutaupyti, bet ir dėl bendro įmonės įvaizdžio prieš klientus. Naujos ar renovuotos patalpos gali suteikti pranašumą prieš konkurentus. Įmonių savininkams, renkantis renovuoti šildymo sistemas, geriausia alternatyva yra pramoninis katilas. Tai ir galimybė patiems spręsti kokia kuro rūšis bus naudojama kūrenimui ir galimybė sutaupyti šildymo išlaidas, skirtas karšto vandens ruošimui. Specialistai tiek verslo patalpų, tiek privačių namų šildymo sistemą pataria renovuoti ir niekada nepriklausyti nuo vieno šilumos šaltinio. Jeigu patalpoms apšildyti naudojamas dujų katilas, tuomet šalia jo, taip pat rekomenduojama įsirengti ir atsarginį kieto kuro ar elektrinį katilą. Taip pat, rengiantis renovuoti šildymo sistemą, reikėtų apgalvoti ar pasirinkta šildymo sistema nesukels nepatogumų, pavyzdžiui dingus elektrai. Todėl specialistai rekomenduoja nesirinkti vien tik modernius šildymo būdus, kurių veikimas priklauso nuo elektros. Kaip alternatyva gali būti įrengiamas židinys, kuris suteiks ne tik šilumos, bet ir grožio.

Nusprendus pradėti darbus dėl šildymo sistemos atnaujinimo, būtinai reikia apgalvoti ir rasti specialistų, kurie darbus atliks ne tik nepriekaištingai, bet ir suteiks garantiją. Renkantis specialistą būtina pasiteirauti apie garantiją bei katilo transportavimo galimybes. Dažnai reikalingas krautuvas katilui transportuoti.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *