Medienos atliekų išvežimas


Daugelis lietuvių įrengdami sodo namelius, pirtis ar vasaros atostogom skirtas patalpas renkasi medieną. Užsienio piliečiai pamatę, kiek Lietuvoje daug naudojama medienos namų statyboms bei įrengimui, dažnai nustemba. Galbūt dėl to, kad Lietuvoje mediena nėra itin brangi, o gal dėl senų tradicijų, nes daugelis mūsų senelių ar prosenelių buvo įpratę tokioje aplinkoje gyventi. Kad ir kokios būtų tikrosios priežastys, daugelis mano, kad mediena suteikia ne tik jaukumo namams, bet ir šilumos. Populiaru įrenginėti ir vadinamuosius Norvegijos tipo rastinius namelius. Jie ypač mėgiami pastarųjų metų statybose. Jauni žmonės dažnai rinkdamiesi ar statydami namus ieško modernesnių idėjų, tačiau vyresnioji karta nori jaukumo ir tradicinių motyvų savo kasdieniniame gyvenime. Kad ir kokie sprendimai būtų renkantis namų ar pirties dizainus ir interjerus, visada yra svarbu medžiagų bei darbo kokybė. Daugelis tai patiki profesionalams, tik vėliau darydami nedidelius pakeitimus pagal savo įpročius ar skonį. Greitos statybos, tikriausiai kiekvieno svajonė. Kodėl vieni sodo namelius, pirtis ar didelius gyvenamuosius namus pasistato greitai, o kitų statybos užtrunka ne vienerius metus? Ar reikia dar iki pačių statybų planuoti kaip atrodys interjeras, kiemo aplinka? Ar iškart pradėti paieškas kas atliks kiemo dangos darbus, ar medienos atliekų išvežimas bus atliktas laiku?

Darbus visi organizuojasi labai skirtingai. Vieni pradėję sodo namelio statybas viską daro paeiliui: ieško sklypo, vėliau prašo architekto suprojektuoti būsimą namelį, kas toliau atliks visus statybos darbus ir t.t. Kiekvienas kitas žingsnis daromas tik tada, kai ankstesnis jau užbaigtas. Kiti renkasi kitokią logiką – dažnai gerokai į priekį būna apgalvoję daugybę darbų ir jų sprendimų. Kas jūsų manymu, kurie laimi tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu? Juk dažnai gerų specialistų tenka laukti ne vieną mėnesį, o kartais net metus. Todėl apgalvojus keletą darbų į priekį, galima laimėti net tariantis dėl kainos. Netgi tokia smulkmena kaip nepanaudotų medžiagų ar medienos atliekų išvežimas gali būti apgalvoti tik prasidėjus statyboms.

Norint sutaupyti laiko ir statybų rezultatais džiaugtis greičiau, derėtų apgalvoti ir stengtis suderinti kelis darbus, kurie gali vykti vienu metu. Juk interjero ir eksterjero idėjų įgyvendinimas vienas kitam netrukdo, nebent darbus atliekate patys. Samdykite specialistus ir tarkitės dėl jų darbų vienu metu. Kartais kelioms komandoms besidarbuojant kartu, gali kilti bendrų idėjų, apie kurias net nebūtumėte pagalvoję. Čia panašiai kaip miško kirtimas ir medienos gabenimas vienu metu, tai darbai kurie gali vykti kartu, todėl taupykite savo laiką statydami ir įrenginėdami namus.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *