Kas yra kremavimas?


Procesas, kuomet žmogaus kūnas yra sudeginamas specialioje vietoje remiantis tam tikromis specialiomis technologijomis yra vadinamas krematoriumu. Kremavimas yra skirtas būtent žmonių deginimui, tačiau kai kurie tai neteisingai suvokia kaip bet kokio gyvo padaro deginimą krosnyje. Per daug paprasta krematoriumą pavadinti prasčiausia krosnimi, kadangi tai gana sudėtinga vieta, kurioje speciali ventiliavimo sistema padeda tinkamai paruošti kūną pomirtiniam gyvenimui. Deginimo metu temperatūra siekia net iki 9 00 laipsnių. Būtent todėl nejaučiame jokio nemalonaus kvapo. Bent kartą krematoriume dalyvaujantys žmonės pritaria, kad jų nuomonė apie šį procesą buvo visiškai kitokia. Kai kurie netgi sutinka, kad kremavimas yra ne toks ir slogus. Dažniausiai bažnyčios rūsiuose, kur žmonės yra pašarvoti, tvyro labai liūdna nuotaika. Ji formuojasi dėl drėgmės ir šalčio. Štai su krematoriumu viskas kur kas paprasčiau. Kad nebūtų taip liūdna pastatas išdažytas balta spalva. Visur jaučiama šiluma ir gana maloni atmosfera.

Kremavimas vis sparčiau mūsų šalyje plintanti paslauga. Anksčiau norintys tokiu būdu atsisveikinti su žmogaus kūnų privalėdavo keliauti į Latviją arba Lenkiją. Šiuo metu ši paslauga yra teikiama ir Lietuvoje, būtent, Kėdainių krematoriume. Tai vieta, kur viskas atliekama labai humaniški ir esant poreikiui – pagal Krikščioniškas tradicijas.

Pagrindinė krematoriumo paskirtis nesukeliant jokių nemalonių jausmų atsisveikinti su šį pasaulį palikusiu žmogumi. Esant jūsų poreikiui, kūną galite atvežti tik sudengti, arba visas reikalingas apeigas galima atlikti vietoje. Paprastai tai pasirenkamas šis variantas, kadangi niekas nesiskiria, tiek paskui nereikia lavono vežti iki Kėdainių.

Kremavimas vis sparčiau plinta mūsų šalyje. Visai neužilgo daugelis naudosis šio pobūdžio paslaugomis. Tačiau jei tai geresnis variantas – kodėl gi ne. Pasiruoškite atsisveikinti su mylimu žmogumi vedini kur kas mažiau problemų.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *