Kaip įregistruoti įmonę?


Pamenu, mokykloje per pamoką suskambėjus bendraklasio telefonui, viena mokytoja mėgo kartoti: „Verslininkai“. Ne verslininkai dažniausia tyliai kikendavo iš šios mokytojos pastabos. Juokai juokais, o šiandien galime pastebėti daug jaunų verslininkų, besitariančių dėl kito susirinkimo vietos ir laiko telefonu (koks pasitikėjimas savimi matyti jų gestuose ir mimikoje!). Anksčiau daugelis krizendavo iš vadybininko profesijos (kone visi dar prieš kelerius metus prisistatė esantys vadybininkai), šiandien jau galime teigti, kad išties daug jaunų verslininkų kuria verslią Lietuvą. Tik nereikia bijoti svajoti: kažkas sakė, kad svajonės pildosi. Kiekvienas jaunas verslininkas galėtų pasidalinti patarimais, kaip kuriamas įmonės registracijos adresas. Nors nesu viena iš tų apsukrių verslininkių, čia pateiksiu kelis svarbius faktus apie tai, kaip ir kur sukurti įmonės adresą.

Aišku, kaip dieną – visos įmonės turi būti įregistruotos tam tikru adresu. Įkurti ir įregistruoti įmonę galite įvairiose patalpose: gyvenamosiose (bute ar name), komercinėse ar kitos paskirties patalpoje. Svarbiau tai, kad tos patalpos turėtų Registrų centro suteiktą unikalų numerį. Žinoma, skirtingais būdais suteikiamas registracijos adresas neseniai įsikūrusioms ir jau veikiančioms įmonėms (šios dažniausia tiesiog keičia seną adresą į naują). Jei nusprendėte savo įmonę įregistruoti gyvenamosiose patalpose, jums bus reikalingas patalpų savininko sutikimas, pasirašytas notaro biure. P. S. Jei yra keli savininkai, jums reikės jų visų sutikimų. Gali būti ir taip: patalpos įkeistos bankui. Tuomet prireiks banko sutikimo įregistruoti tose patalpose jūsų įmonę. Žodžiu, pirmiausia svarbu sužinoti, kieno ta gyvenamoji patalpa (kad nesudėjus visų taškų ant „i“, vėliau netektų verkti krokodilo ašaromis).

Šiais laikais ypač populiaru įmones steigti internete. Jei nusprendėte būtent virtualioje erdvėje steigti savo įmonę, patalpų savininko sutikimas registruoti įmonę jam priklausančiose patalpose turi būti pasirašytas elektroniniu parašu. Prireiks kelių parašų, jei ši įmonė priklauso ne vienam asmeniui arba buvo įgyta susituokus. Jokių kitų sutikimų jums neprireiks. Tad šis būdas yra išties patogesnis šiuolaikiniams žmonėms, kurie apskritai skuba ne tik gyventi, bet ir įregistruoti neseniai sukurtą įmonę.

Kitaip tvarkomi dokumentai, kai yra keičiamas jau veikiančios įmonės adresas. Jei įstatuose nėra nurodyta buveinės vieta, tada užtenka į Registrų centrą pristatyti patį patalpų savininko sutikimą su kitais adresui pakeisti reikalingais dokumentais. Šių dokumentų pas notarą tvirtinti neprireiks. Keisdami įmonės adresą internete, naują adresą gausite tokia pačia tvarka, kaip ir įregistruodami įmonės vardą internete (t. y., pasirašydami elektroniniu parašu). Galbūt pagalvosite, kad neįregistruoti įmonės yra neįmanoma: juk tereikia tik gauti vienokį ar kitokį sutikimą. Bet visgi yra vienas variantas: jei patalpos, kuriose norite registruoti savo įmonę, yra areštuotos, tuomet Registrų centras čia registruoti įmonės neleis. Tačiau tai tik vienas iš kitų variantų.

Prisiminus vieną žavų filmą, pavadinimu „Valgyk, melskis, mylėk“, jauniems verslininkams tiesiog neįmanom nepalinkėti svajoti, kurti ir nesustoti.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *