Kaip apsaugoti vertingus įrenginius namuose nuo neklaužadų vaikų?


Šiais laikais net ir kelių metų neturintį vaiką pamatyti su telefonu rankoje jau nieko nestebina. Tėvai nusileidžia mažiesiems padaužoms ir leidžia jiems viską, na o to pasekoje patiria net ir finansinius nuostolius. Greičiausiai ne kartą susidūrėte ar girdėjote draugų pasakojimus apie sudaužytą telefono ekraną, išplautą telefoną ar sugadintą kompiuterį. Tai tik keli pavyzdžiai kurie pasitaiko dažniausiai, tačiau žmonės, kurių pagrindinė siūloma paslauga yra nešiojamų kompiuterių remontas, gali patvirtinti, jog vaikų sugadintų daiktų jų akiratyje tik daugėja ir tendencijos nė neketina keistis. Kodėl? Tėvai nežino, kaip apsaugoti savo turtą ir kaip imtis reikiamų priemonių. Kokios jos galėtų būti? Visų pirma reikia išskirti, jog reikalingas emocinis bei fizinis darbas ir tik šiuos du dalykus derindami kartu, galite pasiekti geriausius rezultatus. Taip pat, visuose namuose yra būtinos taisyklės ir jų laikymasis, tad čia negalite daryti jokių išimčių. Galbūt pradžioje tai atrodys be galo sunku, tačiau kiekviena diena bus geresnė ir vaiko supratimas apie savo teises bei pareigas namuose taip pat keisis.

Pradėkime nuo to, jog jums patiems reikia apsispręsti, ar duodate vaikui telefoną, kompiuterį ar kitą įrenginį – ar ne. Negalite kurti taisykles, na o kai vaikas neramus ir ieškote greitos išeities įbrukti į rankas išmanųjį telefoną. Taip vaikas jūsų auklėjimo ir taisyklių niekada nesupras, na o viso to pasekoje bus reikalingas telefonų ar kompiuterių remontas, dėl kurio patirsite finansinius nuostolius. To juk ir norite išvengti tiesa? Taigi apsispręskite ir to laikykitės. Jei jūsų sprendimas telefono neduoti, paaiškinkite vaikui, kodėl taip elgiatės ir padėkite daiktą jam nematomoje ir nepasiekiamoje vietoje. Žinoma, ateityje vaikas matys telefoną, tačiau pradžioje šis vaizdas jam tik trukdytų, tad pasistenkite jį laikyti toliau. Lygiai tas pats galioja ir kompiuteriams. Jei vaikas į jūsų ramius žodžius ir paaiškinimus reaguoja verkdamas, šaukdamas bei rodydamas kitokias emocijas, būkite šalia jo, išlikite ramūs ir pasiūlykite paguodą, tačiau leiskite suprasti, jog nepaisant nemalonių emocijų, tokios namų taisyklės ir jų nuo šiol bus laikomasi.

Galima drąsiai teigti, jog taisyklės namuose yra viso auklėjimo pagrindas, tačiau jų turi laikytis tiek vaikai, tiek tėvai. Negana to, jos negali būti kaitaliojamos ar net jomis manipuliuojame. Kartais ir patys pamirštame, kaip elgiamės su vaikais ir juos klaidiname, na o vėliau, kai susiduriame su realia turto žala būname nepatenkinti dėl rezultato. Nepamirškite ir to, jog kartais vaikai sugadina telefonus bei kompiuterius tam, jog gautų tėvų dėmesio, kurio kitu būdu sulaukti neįmanoma. Turbūt visi esame kalti dėl tokių situacijų, kurios pasitaiko vis dažniau. Tad įvertinkite savo įpročius, auklėjimo strategiją ir žinoma, pasinaudokite išdėstytais patarimais.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *