Atraski savo Kauną


Laikinoji sostinė – zujančių Laisvės alėja studentų, praėjusios dienos atsiminimais besidalinančių gimnazisčių ir burnojančių ant jaunimo senjorų vieta. Kartais tenka pastebėti margoje minioje lyg baltą varną išsiskiriantį nepažįstamąjį, kurio nedrąsus žvilgsnis klaidžioja Soboro stogu ir gigantiškomis jo kolonomis. Nors jo žvilgsnis ir nedrąsus, bet itin iškalbingas: „O ka veikti Kaune?…“ Į paprastą klausimą – skubus ir išsamus atsakymas: atraski savo Kauną!

Kaune išties daug pramogų jaunuoliams (ir ne tik). Jei tave vilioja aktyvios pramogos, nepraleisk progos išbandyti pasivažinėjimą sportiniu automobiliu. Laisvalaikiu šį ekstremalų sportą galėsi išmėginti tikroje lenktynių trasoje, Kačerginės „Nemuno žiede“. Adrenalino dozę tikrai garantuos šoninis slydimas (žinoma, ne nuslydimas), greitis ir svylančių (bet ne susvylančių) padangų kvapas. Be abejo, nedrįsk abejoti saugia kelione sportiniu automobiliu: prie vairo sėdės gal ir ne Michaelis Šumacheris, bet tikrai profesionalus drifto bolido vairuotojas. Šioje trasoje apskrieti (tikrąja šio žodžio prasme) trys ratai paliks ne tik neišdildomą įspūdį, bet ir norą sugrįžti vėl. Ir nereikės jokių Red Bull skardinių tuštinti.

Jei visgi esi altruistas ir, kaip yra pasakęs G. E. Lesingas, vienam džiaugtis truputį liūdna, gali išbandyti kitą ne mažiau aktyvią pramogą. Su kompanija linksmiausių ir geriausių draugų (kurių turėtų būti ne daugiau kaip trys „muškietininkai“) gali nepamirštamai praleisti laiką karo lauke. „Kas čia linksmo?!“ – tikriausiai pasipiktins kokia nors pacifistė. O gi tai, kad minėtame karo lauke galėsite šaudyti į vienas kitą lazeriniais šautuvais be jokių skausmingų pojūčių ar žymių ant kūno. Vaikinai galės išbandyti įvairiausių tipų šautuvus: automatus, snaiperius ir kt. Linksmo karo imitacija truks valandą, per kurią net ir anksčiau besipiktinusi pacifistė krykštaus lyg mažas vaikas gavęs kilogramą saldainių (jei ne daugiau).

Žinoma, ne visi ištroškę aktyvių pramogų sukeliamo adrenalino. Tad jei iš ilgo pramogų sąrašo tavo dėmesio nepatrauks aktyvios pramogos, gali rinktis jaukų ir kiekvienam kauniečiui mielą kino teatrą „Romuva“, kurį 1939 m. atidarė verslininkai Antanas ir Petras Steikūnai. Šiandien šis kino teatras yra paskelbtas kultūros vertybe. Tai vienintelis veikiantis istorinis kino teatras Laikinojoje sostinėje. Tad neaplankyti senosios „Romuvos“ – daugiau negu nuodėmė. Čia vyksta ne tik filmų peržiūros, bet ir įvairūs renginiai, festivaliai, koncertai ir teatro spektakliai. Nors saujomis semk kultūrą. Nuo rugsėjo 1 d. „Romuvoje“ vyksta kino projektas KINO KLASIKOS KLUBAS kartu su Gediminu Jankausku – kino kritiku ir VDU dėstytoju (projektas tęsis iki Naujųjų metų). Filmų repertuaras seniausiame Kauno kino teatre išskirtinis. Čia galėsite pamatyti netgi seniai rodytus filmus, pvz., Čarlio Čaplino komedijas. O svarbiausia – galėsite jaukiai praleisti laiką, klausytis įdomių dar įdomesnių žmonių minčių ir, kaip teigia atsinaujinusi „Romuva“ – įgauti naują kvėpavimą.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *