Atostogos kaime – tendencijos kaimo turizmo sodybose


Ar galimas ekoturizmas Lietuvos kaimo turizmo sodybose? Kokios jo galimybės šiandien? Kad kaimo turizmas tampa vis populiaresnis neabejoja turbūt niekas, tačiau nemažas skaičius šeimininkų, besiverčiančių nuosavos sodybos nuoma galėtų pagalvoti ir apie ekologiškumo diegimą, paskatinti atvykstančius svečius labiau tausoti gamtą bei atkreipti jų dėmesį į natūralią ir išpuoselėtą Lietuvos aplinką, parkus bei miškus. O tai daryti geriausia per teikiamas paslaugas, kaip antai, organizuoti pažintinius turus saugomose šalies teritorijose (jei kaimo sodyba yra netoliese ir, žinoma, leidžiamose ribose), taip pat regioniniuose parkuose, kuriuose lankytojai daugiau sužino apie tausojamos gamtos reikšmę ir kultūros paveldo svarbą. Šiuo metu Lietuvoje kuriama vis daugiau pažintinių takų pritaikytų masiniam turizmui, tad tai suorganizuoti išties nėra sudėtinga. Teikiamo ekoturizmo paslaugų esmė slypi atsakingame požiūryje į aplinką gerbiantį keliavimą bei lankymąsi saugomose gamtinėse teritorijose siekiant kiek įmanoma mažiau paveikti, o juo labiau nepakenkti natūralias vietovės sąlygas. Taip yra skatinamas aplinkos išsaugojimas, žmonių sąmoningumo ugdymas gerbti ir tausoti gamtą.

Be tradicinių paslaugų atostogos kaime – nakvynės ir maitinimo, lankymosi pirtyje – svečiai galėtų pasinaudoti ir alternatyvia galimybe rinktis aktyvų ekoturizmą natūralioje aplinkoje, t.y., laukinės gamtos stebėjimas, paukščių stebėjimas (vad. ornitologinis turizmas), taip pat kultūros ir gamtos objektų lankymas, kaimo gyvenimo pažinimas, žygiai pėsčiomis, jodinėjimas žirgais, žiemos metu važinėjimasis šunų kinkiniais ar šliuožimas slidėmis, pirtis. Vadinamiesiems ekoturistams būtų įdomios pačios įvairiausios veiklos, susijusios su supančia natūralia aplinka, tačiau kol kas viena iš labiausiai populiariausių ekoturizmo krypčių – tai žygiai pėsčiomis po pasirinkto krašto apylinkes, regioninius parkus.

Ekoturizmo paslaugomis, kurias teikia kaimo turizmo sodybos, galėtume įvardyti jodinėjimą žirgais, pasivažinėjimą rogėmis su šunimis, slidinėjimą po miškus, čiuožinėjimą ant ledo ar kitą žiemos sportą. Ekoturizmas tiek vasaros, tiek žiemos sezono metu pamažu skinasi kelią ir manome, kad neužilgo taps perspektyvia kaimo turizmo verslo šaka.


Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *